
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.95 mm |
| Width | 7.6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 2.4 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 35 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 7.8 mA |
| Number of Circuits | 8 |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Channels | 8 |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 21 ns |
| Quiescent Current | 4 µA |
| Propagation Delay | 225 ns |
| High Level Output Current | -7.8 mA |
| Low Level Output Current | 7.8 mA |
| Logic Function | D-Type, Flip-Flop |
| Number of Inputs | 8 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Number of Input Lines | 3 |
| Number of Output Lines | 3 |
| Clock Edge Trigger Type | Positive Edge |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Packaging | Reel |
Stock: 616
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49415
Ext.Price$0.49415
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49415 | $0.49415 |
| 10 | $0.35137 | $3.51370 |
| 25 | $0.28469 | $7.11725 |
| 50 | $0.27216 | $13.60800 |
| 100 | $0.26018 | $26.01800 |
| 300 | $0.24873 | $74.61900 |
| 500 | $0.23778 | $118.89000 |
| 1000 | $0.22731 | $227.31000 |
| 3000 | $0.21731 | $651.93000 |
| 5000 | $0.20775 | $1038.75000 |
